Čistý vzduch je důležitý nejenom venku, ale také v domácnosti, kde prach a zvířené nečistoty mohou vést k nejrůznějším potížím s dýchacími cestami. Zejména v dnešní době se nevyplatí zahrávat si se zdravím vašich plic.

Jak se tedy vyhnout astmatu, alergickým reakcím a zároveň dlouhodobě ušetřit? Díky centrálnímu vysavači se postaráte jak o svoje tělo, tak o svoji peněženku.  

Praktické výhody centrálního vysavače 

Centrální vysavač odvádí nečistoty mimo obytné prostory nevíří přitom prach. Skvěle funguje jak ve velkých prostorech jako jsou rodinné domy, tak i v menších bytech. Zapomeňte na vláčení vysavače, který se neustále někde zadrhává. Přenášet budete pouze velmi dlouhou trubici s nástavcem, díky kterému se dostanete i do jinak nepřístupných míst. 

Z hlediska výkonu jsou centrální vysavače mnohem lepší než ty klasické a při tom využívají stejné množství energie. Jejich sání pohání efektivní turbína, která odvádí vzduch do filtru a nečistoty pak do velké uskladňovací nádoby. Ta může mít obsah i několik desítek litrů a je nutné ji vyprazdňovat jenom párkrát do roka.  

Provoz centrálního vysavače navíc neprodukuje žádný výrazný hluk. Tím pádem klidně můžete i v bytovém domě vysávat večer a vaši sousedi se na vás potom nebudou na chodbě mračit.  

Cenově dostupné řešení 

Na první pohled se může zdát, že centrální vysavač je příliš velká investice. Obecně se jeho cena pohybuje v řádu desítek tisíc korun (cca 20 až 40 tisíc). Ideálně by mělo k instalaci centrálního vysavače dojít již během stavby domu, kdy ale hodně lidí počítá každou korunu.  

Ve skutečnosti vám ale centrální vysavač pomůže dlouhodobě ušetřit. Moderní centrální vysavače mají záruku až 25 let. Jak často měníte váš obyčejný vysavač? Každé čtvrtstoletí to určitě nebude. Za dobu bezproblémového provozu centrálního vysavače si spousta lidí musí koupit až 5 normálních vysavačů.  

Vzhledem k vysokému výkonu centrálního vysavače ušetříte i na tom nejdůležitějším – vašem zdraví. Netvrdíme, že centrální vysavač má magické léčivé účinky, ale ovzduší v domácnosti patří k hlavním důvodům vzniku astmatu i běžných zdravotních problémů.  

Pokud se vám nechce najednou investovat velké množství peněz do centrálního vysavače, můžete si dnes na mnoha místech zřídit rychlý úvěr na bydlení či rekonstrukci. Ten vám zaručí, že nebudete muset na výhody centrálního vysavače dlouho čekat a utrácet za jeho dodatečnou instalaci do již hotového domu či bytu.  

Vysavač budoucnosti 

K centrálním vysavačům lze dnes připojit také chytré roboty, kteří prakticky celý úklid provedou za vás a pak se sami připojí k nabíjecí stanici. Idylka.  

Zkrátka, centrální vysavač představuje moderní řešení, které se vám vyplatí a bude sloužit po dlouhá léta. Přestože se na něj při stavbě domu často zapomíná, my rozhodně centrální vysavač doporučujeme jako vychytávku, která ušetří čas, zdraví i starosti.  

Sdílet článek