Je nejvhodnější doba vyměnit starší kotel za nový.

A nejlépe za moderní, s vysokým stupněm účinnosti, úsporný a šetrnější k životnímu prostředí, s kterým budete připraveni na blízkou budoucnost a s některým vstoupíte i do příští éry vytápění.

Jak fungují plynové kondenzační kotle?

Velice zjednodušeně řečeno, čím méně tepla pouštíme ven komínem, tím více tepla zůstane doma na vytápění. A s tím si plynový kondenzační kotel umí poradit. Využívá totiž i teplo obsažené ve spalinách, které by jinak bez užitku odešlo pryč komínem, a tím zajišťuje větší účinnost.

Opět zjednodušeně řečeno, vytápěcí voda prochází výměníkem kondenzačního kotle dvakrát. Ochlazená vytápěcí voda vracející se z vytápěcího systému se při návratu do kotle předehřívá od teploty spalin, čímž je ochlazuje. Při teplotě cca 50 až 60 °C pracuje kotel v kondenzačním režimu. Následně se od spalin předehřátá topná voda v kotli dohřeje na požadovanou teplotu.

Účinnost kondenzačních kotlů je až 98 %, oproti běžným plynovým kotlům při stejném množství plynu získáte až o 30 % více tepla. Navíc ušetříte minimálně 10 % roční spotřeby paliva. A díky tomuto systému vytápění se dostává také mnohem méně škodlivých emisí do ovzduší – může to být až o 70 % méně.

Plusy plynových kondenzačních kotlů:

zvýšení účinnosti využití tepla snížení spotřeby plynu rovná se snížení nákladů úspora nákladů a rychlá návratnost investice do 5 let vyšší bezpečnost provozu šetrnost k životnímu prostředí vyšší komfort obsluhy

Využijte nabídku Pražské plynárenské

Společnost Pražská plynárenská pro vás připravila exkluzivní nabídku plynových kotlů od výrobce Viessmann a ve spolupráci s dceřinou společností Prometheus, energetické služby, a.s., nabídku plynových kotlů Buderus. V obou případech včetně instalace (více na: https://www.ppas.cz/kotle-akce) a s možností využití Rychloúvěru od Modré pyramidy

S nabídkou kotlů firmy Viessmann získáte nejen špičkové kotle Vitodens 100-W, nebo Vitodens 200-W, které nadchnou svou funkčností, moderním designem a výhodnou cenou, ale ušetříte jednorázově až 30 000 Kč, to v případě čerpání zákaznické výhody od Pražské plynárenské v podobě příspěvku až 10 000 Kč.

Stejně můžete ušetřit až 30 000 Kč při čerpání zákaznické výhody od PPAS i s nabídkou kotlů Buderus Logamax plus GB122i z řady Basic nebo Logamax plus GB 192i z řady TOP. Oba typy kotlů disponují nejmodernější úspornou technologií vytápění a ohřevu teplé vody. Spojení vysoké účinnosti provozu a úsporné technologie ušetří uživatelům až 35 % nákladů za energie ročně.

V rámci nabídky výše uvedených kondenzačních kotlů můžete získat na nový kotel výhodné financování ve spolupráci s partnerem Modrá pyramida (více na: www.ppas.cz/financovani). Získat Rychloúvěr je v tomto případě snadnější, než si myslíte. A díky tomu si můžete splnit své sny týkající se vytápění vašeho bydlení.

Jak získáte Rychloúvěr od Modré pyramidy?

Získáte ho s minimem nutných dokladů, vyřízení je rychlé Bez zajištění, ručitele, nebo zástavy nemovitosti dostanete až 800 000 Kč Zpracování úvěru je zdarma Možnost mimořádné splátky úvěru ve výši dotace Splatnost úvěru až 15 let

Sdílet článek