Krásná moderní kuchyně je snem snad každé ženy. Při budování nového bytu či domu je to právě místo, na kterém si dáváme snad nejvíce záležet. A tak to má být, chytře zařízená, navíc oku lahodící kuchyně nabízí pro přípravu pokrmů skvělé zázemí a ušetří i spoustu času. Než se pustíte do zařizování kuchyně, jistě se hodí inspirace. Jaké trendy vládnou letos v kuchyňských studiích?
Aby spolu ladily kuchyňské skříňky, interiérové barvy, dlaždičky i všechny doplňky a světla do kuchyně, čeká vás řada rozhodnutí, možná i bezesných nocí. Pokud tedy hledáte pro svou vysněnou kuchyni inspiraci na internetu či v katalogu, dávejte si pozor, aby konečný výsledek nebyl překombinovaný. Vyberte si třeba jen jeden směr, chcete-li trend, a na ten se zaměřte.

Berlin Singapur: Kombinace matného černého laku kuchyně Berlin a dvířek z linie Singapur se vzhledem kartáčované mosazi dodá kuchyni luxusní vzhled.

Přečtěte si také

Také mějte na paměti, že i přes všechny módní záležitosti, je nejdůležitější, jak se s vybraným stylem zařízením ztotožňujete vy osobně, případně váš partner. Dobře vybraná kuchyně by vám přece měla sloužit pěknou řádku let, navíc zvolený styl by měl alespoň do jisté míry ladit i s ostatním vybavením bytu. A nyní již směle k aktuální inspiraci!

Černá a šedá kuchyně? Nebojte se jich!

Černá barva se v módě považuje za vrchol elegance. Co se ale vybavení domácnosti týče, většina lidí se jí raději vyhne. Přesto tento rok vsadili designéři a přední výrobci nábytku právě na tyto prozatím v interiéru netypické barvy – vedle černé se prosazuje i šedá a tmavě hnědá.

Tmavé barvy přitom kuchyni dodají luxus i eleganci. Navíc s těmito barvami jako základovými se dál skvěle pracuje. Nábytek můžete například oživit barevnými kontrasty. Třeba vedle černé se zvlášť vyjímá žlutá, bílá i červená. Pamatujte však na to, že černá opticky zmenšuje, proto se hodí spíše do větších otevřených prostor.

Pokud raději vsadíte na šedou, ve spojení s ní vynikne leštěný beton, dřevo nebo kámen, měděné, mosazné a zlaté doplňky.

Sonata: Plná kazetová dvířka kuchyně Sonata od Oresi odlehčí prosklení rozčleněné mřížkou. Z kuchyně v šedobílém matném provedení dýchá atmosféra klidu a pohody.

Kuchyně za skvělou cenu

Klienti Modré pyramidy mohou využít slevu až 55 % na kuchyňský nábytek Oresi z kolekce Dolti, Dolti Collection, Livanza a Bauformat a slevu 23,5 % na spotřebiče Zanussi, Electrolux a AEG z nabídky Oresi. Další informace najdete na stránkách Modré pyramidy, také u poradců Modré pyramidy.

Jestli patříte mezi milovníky barev a chcete být IN, mohla by se vám zalíbit modrá kuchyně – letos je moderní snad v celém svém barevném spektru. Prosazuje se dokonce i zelená, tyrkysová a žlutá. Dále jsou aktuální pastelové barvy, a to v odstínech modré a růžové barvy.

Kuchyně letos nosí mat

Spolu s tmavými barvami se prosazují také matné materiály, které jim dávají možnost ještě více vyniknout. Matná dvířka se dobře kombinují s dekory světlého dřeva, již zmíněného betonu i s jasnými barvami. Pokud se obáváte náročné údržby u matných materiálů, můžete od těchto obav směle upustit, přední výrobci kuchyní jsou totiž napřed.

„V kuchyňských studiích se ptejte na povrchy s úpravou proti otiskům prstů,“ radí Dušan Všelicha, specialista na kuchyně Oresi, největšího prodejce kuchyní. „Například v naší společnosti jsme do portfolia kuchyní zařadili supermatné povrchy s úpravou anti-fingerprint. Jsou designově působivé a zároveň technologicky unikátní. Speciálním patentem chráněné řešení přední nábytkářské značky Fundermax umožňuje snadnou údržbu nábytku a zároveň přináší do interiéru atmosféru poklidu a pohody.“

Areka od Oresi: Matná černá a matná bílá se zlatými akcenty. Aktuální trendy i nadčasové řešení vám přinese kuchyně Areka.

Pro zajímavost

Do pozadí se nyní staví nerez, a to i u dřezů a baterií, módní jsou mosazné, měděné, bronzové a zlatavé povrchy, včetně baterií. Tyto barvy se objevují i na doplňcích, stínidlech svítidel a na kuchyňských madlech.

Horní skřínky ustupují

Jaké další novinky se v designu kuchyní objevují? Kromě toho, že kuchyně má být v interiéru „neviditelná“, také mizí horní skříňky. Nahrazují je nástěnné police v kombinaci kovu a dřeva nebo celokovové. Bát se jich nemusíte, ať už se rozhodnete pro kuchyni v moderním stylu, venkovském, či industriálním.

Ať už jsou aktuální trendy jakékoli, vždy pro vás mají být jen inspirací a nikoli diktátem. Důležité je, aby vaše prostředí a váš svět odpovídaly především vám.

Girona Westrey: Podle aktuálních trendů se v kuchyních uplatní i kovové rámy, které nesou skříňky s dekorem dřeva.

Tip Rádce na finance

Nechali jste se inspirovat a navnadit na novou kuchyni, ale přemýšlíte, jak vyřešit financování? Pomůže vám Modrá pyramida. Novou kuchyni včetně spotřebičů můžete pořídit prostřednictvím výhodného Rychloúvěru se sazbou již 4,79 procenta ročně, tedy již za 418 korun měsíčně!

Sdílet článek