Kvůli nevalné pověsti, kterou si nese z dob minulého režimu, se beton ve spojení s designem dlouho netěšil oblibě. Ovšem v poslední době je tomu právě naopak. Pokud chcete svůj příbytek oživit něčím netradičně designovým i elegantním zároveň, vsaďte na beton. K dostání jsou imitace i solitérní kusy nábytku z pravého betonu, doplňky a můžete zkusit i pohledový beton na stěnu či podlahu.

Beton v interiéru

Beton si v posledních letech velmi oblíbili architekti a bytoví designéři. Hojně jej využívají v moderních interiérech domácností i veřejných prostorách. Tvář betonu je sice stále velmi funkční, ve spojení s neotřelým designem však i velmi vkusná a elegantní.

„Betonový nábytek si v poslední době získává stále více příznivců. Je opravdu elegantní a každý kus je téměř originál, zákazníkům často vyráběný na míru,“ říká ke stoupající oblibě tohoto materiálu Miroslav Jiránek, marketingový manažer firmy New Visit, která se mimo jiné specializuje i na betonový nábytek.

Jídelní stůl z betonu

Beton na podlaze i na jídelním stole

Pracovní deska kuchyňské linky z betonu

Pracovní deska kuchyňské linky z betonu – vkusná a elegantní.

Materiál se skvělými vlastnostmi

Beton je přírodní materiál, který je téměř bezúdržbový. Výhodou je jeho vysoká pevnost, trvanlivost a odolnost vůči teplu. „Další výhodou je šetrnost k životnímu prostředí. Beton se dá snadno recyklovat a neobsahuje žádné toxické látky,“ uvádí Miroslav Jiránek. Beton disponuje originální texturou a dobře se kombinuje se dřevem, sklem i kovem.

„V interiéru dokáže snadno přitáhnout pozornost, a proto ho stačí použít v podobě několika málo prvků. Obecně se hodí do moderních interiérů, ve kterých se pracuje se základními odstíny, jako je bílá a černá, ve spojení s dalšími přírodními materiály,“ vysvětluje Ladislav Eberl, marketingový manažer firmy Gravelli.

Beton se hodí i do koupelny

Beton se hodí i do koupelny.

Umyvadlo z betonu

Proč by umyvadlo nemohlo být z betonu?

Do kuchyně i koupelny

Beton nabízí mnoho variant opracování – výsledný povrch může být hladký, hrubý i plastický. Z hlediska tvarů je možností nespočet. V kuchyni můžete mít třeba pracovní betonovou deskou, barový pult či kuchyňský ostrůvek. A co takhle stolování u betonového jídelního stolu?

Obývací pokoj může oživit betonový konferenční či odkládací stolek. V koupelně se bude vyjímat umyvadlo či vana z betonu. „Například v koupelně s betonovým umyvadlem lze použít úplně čisté bílé obklady a celkový dojem je úplně jiný než v případě klasické bílé keramiky,“ míní Ladislav Eberl. Možností, jak začlenit tento zajímavý materiál do interiéru, je opravdu celá řada. A pokud se nebojíte netradičních řešení a změn, můžete využít i pohledový beton, tedy nechat si ostěrkovat stěnu nebo celou podlahu.

Betonový stůl

Betonový jídelní stůl něco vydrží.

V interiéru se bude vyjímat i betonová stěna.

V interiéru se bude vyjímat i betonová stěna.

Nejen stěny, i podlaha může být z betonu.

Nejen stěny, i podlaha může být z betonu.

A na terasu se hodí praktický nábytek z betonu.

A na terasu se hodí praktický nábytek z betonu.

Tip Rádce na finance

Také vás nadchla naše betonová inspirace a zatoužili jste po novém interiéru? S financováním vám pomůže Rychloúvěr od Modré pyramidy.

Sdílet článek