Zařídit vstup do domu podle feng shui není těžké. Poradíme vám, jaké jednoduché zásady dodržovat, jaký sem vybrat nábytek, dekorace nebo barvy.
Energie vašeho domova se odvíjí už od vchodu. Tudy vstupujete domů nejen vy a vaše rodina, ale i návštěvy a samozřejmě energie. Proto věnujte vstupu a předsíni či zádveří mimořádnou pozornost.

Dejte na první dojem

Možná to neplatí u lidí, ale u vstupních dveří a předsíně rozhodně ano. První dojem totiž rozhodne, jak se budete doma cítit, jakou energii tam budete zvát. Nejdřív se tedy pozorně rozhlédněte a zjistěte, co není v pořádku.

A začněte ještě před vstupními dveřmi. Pokud máte dům a ke dveřím vede rovný chodníček, vysázejte na jeho okraje cik-cak květiny nebo okrasné keříky, abyste narušili energetickou magistrálu. Přímá cesta totiž zbytečně urychluje tok energie. Ideální je zakřivená nebo klikatá, ale pokud ji nemáte, pomohou právě květináče s rostlinami. Stejné opatření se doporučuje, vede-li ke dveřím schodiště.

Přečtěte si také

#bydlení#kuchyně#rekonstrukce

Jak zařídit kuchyni podle feng shui

2 minuty čtení
Dveře jako takové udržujte čisté a všechny vady a oprýskání co nejdřív napravte. Vedle dveří postavte okrasné rostliny nebo sošky, které máte rádi, ideálně takové, které symbolizují štěstí a hojnost (nemusí to být zrovna tradiční čínští draci, pokud si na ně nepotrpíte, ale třeba soška Buddhy, želvy s mincemi, slona nebo evropské Štěstěny s rohem hojnosti, nebo prasátko či trpaslík s pokladem :-)). Pěkné je dveře ozdobit věncem nebo nějakou dekorací (podle sezóny). Pokud bydlíte v bytovém domě nebo v paneláku, můžete si alespoň něco zavěsit nad dveře – podkovu, srdce, váš oblíbený obrázek…

  

Pozornost věnujte i dobré rohožce, funkčnímu zvonku a hlavně jmenovce, aby štěstí a hojnost věděli, kde zazvonit. 🙂 Jestliže nechcete se světem sdílet svoje jméno, postačí iniciály, případně nějaký obrázek či symbol. Prostě cokoli, jen aby vaše dveře nebyly neviditelné. A rozhodně se soustřeďte i na to, abyste spravili rozbitý práh, přitáhli uvolněnou kliku a namazali vrzající panty.

Čemu se v předsíni určitě vyhnout

Rozhodně nevěšte zrcadlo proti vstupním dveřím. Odráželo by vstupující energii zase ven a váš byt by energeticky chřadl. Důsledně taky dbejte na úklid všech provozních věcí. Pohozené boty, bundy nebo tašky se sportovním vybavením tam nemají co dělat. Všechno má svoje místo jinde. Pořiďte stojan nebo lépe uzavřený botník na všechny aktuálně používané boty celé rodiny, kam se budou ukládat (pozor, špičky bot mají směřovat ven z bytu!), na bundy a kabáty kupte věšák nebo skříň a trvejte na jejich používání. A všechny tašky rychle zlikvidujte.

Co sem rozhodně patří

Jelikož odtud se má energie rozlévat do celého bytu, umístěte sem rostliny nebo dekorace, které prostor zkrášlí. Nepoužívejte ale sušené (mrtvé) květiny. Zavěste sem fotografie své rodiny, vaše fotky s vaším zvířecím mazlíčkem, nebo prostě obraz, který pro vás symbolizuje domov.

Toužíte-li po změnách v životě a nových příležitostech, zvolte fotku majáku nad klidným mořem, ideálně i hejnem racků, kteří symbolizují dobré zprávy. Vhodná je i symbolika plynutí v podobě vodopádu, vlnící se řeky nebo cesty ubíhající do dálky, za novými příležitostmi. Můžete sem taky vystavit svoje diplomy a ocenění.

Máte-li v předsíni prostor, postavte sem komodu nebo odkládací stolek. Na ně dejte pěknou dekoraci, rostlinu (s kulatými listy hojnosti), prasátko na drobné mince a misku na klíče. Rozhodně sem však nepatří stohy neotevřené pošty a letáků.

Určitě byste tu taky měli mít velké zrcadlo, kde vidíte celou postavu. Nicméně jak už bylo řečeno, nesmí být proti vstupu.

Příliš mnoho dveří

To bývá častý problém předsíní a moc se s ním dělat nedá. Můžete ale důsledně zavírat dveře do koupelny a na WC, kudy odchází „odpad“, a tedy špatná, vyčerpaná energie, a na podlahu natáhnout pěkný běhoun s výraznějším vzorem, který zase zpomalí energii, aby se u vás stačila zdržet.

Nezapomeňte také na dobré osvětlení, protože dostatek světla v předsíni je zásadní. A pokud chcete oživit svoji předsíň podle zásad feng shui, můžete použít i barvy. Volte pastelové tóny, ideálně modré nebo šedé.

Sdílet článek