Možností, jak financovat svůj vysněný domov, máte hned několik. Na první dobrou se nabízí hypotéka, ovšem takový Hypoúvěr od Modré pyramidy se nenechá zahanbit, ba právě naopak. Pojďme si oba produkty porovnat.

Přečtěte si také

#bydlení #rekonstrukce #stavební spoření

Střecha korunuje dům. Vyberte tu správnou střešní krytinu

2 minuty čtení
Jak už samotný název – Hypoúvěr – napovídá, produkt nebude mít k hypotéce daleko. Hypotéka a Hypoúvěr Modré pyramidy jsou velmi podobné produkty, ať se to týká úrokové sazby, splatnosti, výše splátek, RPSN a dalších podmínek. Záleží vždy na konkrétní situaci, který typ úvěru bude vhodnější.

Z pohledu nějakého „omezení“ jsou úvěry od stavební spořitelny limitovány účelovostí dle zákona o stavebním spoření na financování bytových potřeb. Hypoteční banky oproti tomu kryjí své úvěry hypotečními zástavními listy a jejich účelovost je tedy regulována právě podmínkami pro emitování těchto cenných papírů.

„Rozdíly v regulaci účelovosti se však projevují jen ve specifických případech. Pro běžného zájemce o pořízení vlastního bydlení jsou z pohledu účelovosti obvykle vyhovující oba typy úvěrů zajištěných nemovitostí,“ vysvětluje Hana Vaněčková, tisková mluvčí Modré pyramidy.

Na rozdíl od hypotéky pak můžete úvěrem od stavební spořitelny financovat například i vybavení pořizované nemovitosti. Naopak nemůžete financovat například pořízení investičního bytu určeného k pronájmu.

Výhody Hypoúvěru

Oproti klasickému hypotečnímu úvěru vám Hypoúvěr dává jistotu ohledně vývoje úrokových sazeb – a tedy i výše splátky – do budoucnosti.

Hlavním zdrojem pro úvěrování stavebních spořitelen jsou totiž vklady klientů na stavebním spoření. To znamená, že úrokové sazby úvěrů stavebních spořitelen nejsou obecně do takové míry citlivé na vývoj tržních úrokových sazeb. Dá se tedy očekávat růst zájmu o úvěry stavebních spořitelen.

„Stejně jako u hypotéky je při refixaci úrokové sazby klientovi nabídnuta nová sazba reflektující aktuální tržní sazby. Na rozdíl od hypoték má však Hypoúvěr stanovenou maximální hranici úrokové sazby. A tu za celou dobu splatnosti nepřekročí. A to ani v případě výrazného růstu tržních sazeb v budoucnosti,“ dodává Hana Vaněčková.

Tip Rádce na finance

Zajímá vás, jak výhodně financovat váš nový domov? Obraťte se na poradce Modré pyramidy. Možná právě Hypoúvěr bude tou pravou cestou.

Sdílet článek