Výběr auta bývá někdy stresující, nemluvě o jeho provozu, údržbě a všech dalších starostech, které jsou s tím spojené. Pokud se toho všeho chcete zbavit a „jen jezdit“, operativní leasing pro fyzické osoby je tím, co hledáte.
Auto už prostě nemusíte kupovat, stačí si ho pronajmout na operativní leasing. Zdaleka už to není jen záležitost firem, které potřebují služební auta. Operativní leasing pro fyzické osoby je zkrátka velmi výhodný způsob, jak ušetřit, proto ho využívá stále více Čechů. Vyzkoušejte ho i vy!

Otázkou samozřejmě je, jak vybrat ten nejvýhodnější a nejlevnější operativní leasing pro fyzické osoby? Předně byste měli mít jasno v tom, co chcete a co vám operativní leasing vlastně nabízí.

Vybrat, podepsat, nasednout a jet
Pořídit si auto rychle a jednoduše opravdu jde. Na stránkách leasingové společnosti si vyberete nové auto podle svých představ a jako bonus k tomu dostanete i vědomí, že máte za zády někoho, kdo vám s jeho správou a údržbou pomůže.

Operativní leasing funguje na principu dlouhodobého pronájmu. Při pořízení auta zpravidla nepotřebujete mít naspořeno a s tzv. nulovou akontací neplatíte ani korunu navíc. Máte přesně určené a neměnné měsíční splátky, do nichž se promítá jen rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou auta (tedy hodnotou auta v okamžiku, kdy jej vrátíte zpět leasingové společnosti). To, že ve splátkách není „rozdrobena“ celá pořizovací hodnota nového auta znamená, že ušetříte pěkných pár tisíc.

Druhým bonusem je, že na podepsání smlouvy o pronájmu vozu na operativní leasing vám stačí obvykle pouze doklad totožnosti, jen u dražších aut je zpravidla ještě potřeba doložit příjem za poslední tři měsíce.

Pronajměte si auto na určitou dobu
Chcete nové auto každé dva až tři roky? Klidně. S operativním leasingem si můžete pronajmout určité auto na určitou dobu, nejčastěji na 24 až 60 měsíců, a na určitý počet ujetých kilometrů (nájezd). Právě od délky nájmu a počtu najetých kilometrů se odvíjí výše vaší pravidelné měsíční splátky, která je neměnná. Po smluvené době vrátíte auto leasingové společnosti a o víc se nestaráte. Nemusíte řešit prodej, leasingovka se o váš ojetý vůz postará sama.

Pokud v průběhu pronájmu zjistíte, že s vozidlem ujedete více kilometrů, než je nájezd určený smlouvou, můžete požádat o novou kalkulaci (rekalkulaci), která konečný nájezd kilometrů upraví (a vy nebudete na konci pronájmu kilometry navíc doplácet).

Co je v ceně?
Pevné měsíční splátky u operativního leasingu zpravidla zahrnují několik věcí. Především povinné ručení a havarijní pojištění, často za výhodnějších podmínek od pojišťovny, než byste měli jako jednotlivý klient. I tím můžete domácímu rozpočtu citelně odlehčit.

Hlavním bonusem je ale balíček služeb, který si s operativním leasingem můžete vybrat. Součástí měsíční splátky je například kompletní servis (pravidelný i mimořádný), pneuservis a zimní pneumatiky včetně skladování, řešení pojistných událostí nebo nonstop asistenční služby jako náhradní vozidlo. Za to všechno si sice trochu připlatíte, řádově 20 až 30 % podle konkrétní nabídky, ale za 0 % starostí s autem to stojí. Chcete-li jezdit opravdu bez starostí, do balíčku služeb rozhodně investujte.

Na druhou stranu, pokud vám starosti s autem nevadí, můžete balíček služeb vynechat a na měsíčních splátkách platit méně. Ovšem v obou případech si dejte pozor na servis. V rámci operativního leasingu totiž smíte využívat služeb jen vybraných servisů, které vám leasingová společnost nabídne. Síť doporučených servisů je dost široká, takže opravdu nemusíte o opravu žádat „šikovného souseda“ odvedle.

5 výhod operativního leasingu

Možnost nulové akontace a fixní měsíční splátky po celou dobu. Profesionální zázemí a nonstop servis leasingové společnosti. Povinné a havarijní pojištění v ceně pronájmu. Nestaráte se o prodej auta po ukončení leasingu. Splátka je v případě podnikatelů odečitatelná z daní.

Tip Rádce na finance

Výhodný operativní leasing na tři roky si můžete pořídit i u Modré pyramidy.
Moudrý leasing all inclusive znamená nové auto s kompletním (i havarijním) pojištěním, servisem a pravidelnou údržbou, pneuservisem (včetně zimních pneumatik a skladování) a řešení pojistných událostí s asistenční službou nonstop.

A na kolik vás vyjde auto přes Moudrý leasing all inclusive? V běžné nabídce jsou vozy Škoda, Nissan, Kia či Peugeot, a podle typu auta měsíčně zaplatíte již od 5 000 korun s DPH. Chcete konkrétní příklad? Tak třeba KIA Ceed III hatchback 1.4 Cool vás v základní variantě operativního leasingu (bez služeb) vyjde na 5 385 korun, ve variantě all inclusive pak na 6 985 korun s DPH. Dáváte-li přednost domácí značce, ŠKODA Octavia III kombi 1.5 TSI 110kW Ambition vás v základní variantě operativního leasingu vyjde na 8 959 korun, ve variantě all inclusive na 10 308 korun s DPH. Více na www.modrapyramida.cz/moudry-leasing.

Poskytovatelem produktu je ALD Automotive s.r.o. Nabídka vozu je platná do odvolání.

Sdílet článek